Bombardimi i një shkolle/ Dyshohet për 60 ukrainas të vdekur

Bota

Bombardimi i një shkolle/ Dyshohet për 60 ukrainas të vdekur

Nga: A.SH Më: 8 maj 2022 Në ora: 08:42
Ukrainë

Guvernatori i rajonit të Luhanskut, Serhiy Haidai, ka thënë se dhjetëra njerëz kanë ngecur nën rrënoja pas shpërthimit me bombë në shkollë në Belogorovka, ka të ngjarë të kenë vdekur, poraton Al Jazeera, përcjell Bota sot.

“60 personat që janë nën rrënojat e ndërtesës janë të vdekur”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Telegram.

Shërbimet e urgjencës ishin në gjendje të shpëtonin 30 persona, shtatë prej të cilëve u plagosën, shtoi guvernatori.

Al Jazeera nuk mundi të verifikonte pretendimet e guvernatorit në mënyrë të pavarur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat