Shtatë të plagosur, përfshirë katër policë, në një shpërthim në afërsi të Baltimores

Bota

Shtatë të plagosur, përfshirë katër policë, në një shpërthim në afërsi të Baltimores

Më: 17 maj 2022 Në ora: 17:18
Pamjet

Shtatë persona, përfshirë katër oficerë policie, plagosën gjatë një shpërthimi në një sallon të thonjve në Baltimore County.

Policia e Qarkut Baltimore iu përgjigj një shpërthimi në “Libra Nails and Spa” të vendosur në një qendër tregtare në Milford Mill, Md. Përveç katër policëve, dy ofrues të shërbimeve mjekësore të urgjencës dhe një civil u plagosën gjithashtu nga shpërthimi, raporton nypost.

Zjarri u ndez nga një burrë i njohur për stafin e dyqanit, njoftoi Policia e Qarkut Baltimore. Shpërthimi ndodhi pasi burri vrapoi në pjesën e pasme të sallonit. Byroja e Alkoolit, Duhanit dhe Armëve të Zjarrit do të ndihmojë në përcaktimin se si u shkaktua shpërthimi.

I dyshuari pësoi lëndime të rënda dhe u dërgua menjëherë në Johns Hopkins Bayview. Të plagosurit e tjerë gjithashtu u shtruan në spital, por nuk pësuan lëndime të rrezikshme për jetën, konfirmoi policia.

Zjarri është përmirësuar në një situatë Hazmat nga zyrtarët e zjarrfikësve për shkak të pranisë së kimikateve në substanca si pastruesi i manikyrit.

Ndryshe, Milford Mill është një qytet i vogël me një popullatë prej mbi 30 mijë banorë dhe gjendet 18 kilometra në periferi të Baltimores.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat