Rusia i ndalon hyrjen Bidenit, Blinkenit dhe shefit të CIA-së

Bota

Rusia i ndalon hyrjen Bidenit, Blinkenit dhe shefit të CIA-së

Nga: A.SH Më: 21 maj 2022 Në ora: 14:23
Joe Biden

Rusia ka ndaluar 963 amerikanë të hyjnë në vend.

Ata të ndaluar përfshijnë Presidentin Joe Biden, Sekretarin e Shtetit Antony Blinken dhe shefin e CIA-s, William Burns, shkruan Sky News, përcjell Bota sot.

Ndikimi është kryesisht simbolik, por ndalimet janë gjithashtu një shenjë tjetër e përkeqësimit të marrëdhënieve të Rusisë me SHBA-në që nga pushtimi i Ukrainës i 24 shkurtit

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat