“Në gusht do të ketë zhvillime të reja në Ukrainë, do të shihni kthesën”

Bota

“Në gusht do të ketë zhvillime të reja në Ukrainë, do të shihni kthesën”

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 22:28
Ukrainë

“Tërheqja e trupave ukrainase nga qyteti i Severodonetsk ishte një taktikë e organizuar mirë”.

Kështu u shpreh kreu i shërbimeve të inteligjencës ushtarake të Ukrainës, Kyrylo Budanov, i cili shtoi se ushtria ukrainase tashmë po grumbullohet në pozicionet e reja të luftimit.

Gjatë një interviste për mediat, Budanov shprehu sigurinë, se asgjë nuk ka përfunduar dhe se Ukraina do të kthehet në kufijtë e vitit 1991, në fund të kësaj lufte, pa përmendur skenarë të tjerë të mundshëm.

Ai shtoi se përpara fundit të vitit luftimet pothuajse do të përfundojë dhe bëri një parashikim për vijimin e kundërofensivës në javët në vijim.

“Do të marrim kontrollin e territoreve tona shumë shpejt. Në gusht do të shihni së bashku me të gjithë botën se historia do të shënoi kthesë’, përfundoi Budanov.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat