Biden thotë se G7, NATO duhet të qëndrojnë së bashku kundër luftës së Rusisë

Bota

Biden thotë se G7, NATO duhet të qëndrojnë së bashku kundër luftës së Rusisë

Nga: A.SH Më: 26 qershor 2022 Në ora: 11:28
Joe Biden

Presidenti i SHBA Joe Biden i tha kancelarit gjerman Olaf Scholz se Perëndimi duhet të qëndrojë i bashkuar kundër pushtimit rus të Ukrainës.

"Ne duhet të qëndrojmë së bashku," i tha Biden Scholz në një takim përpara samitit të G7 në Alpet gjermane.

Presidenti rus Vladimir Putin kishte shpresuar "që NATO dhe G7 do të ndaheshin disi," tha Biden.

"Por ne nuk kemi dhe nuk do ta bëjmë."

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat