Richard Branson viziton aeroportin e dëmtuar pranë Kievit

Bota

Richard Branson viziton aeroportin e dëmtuar pranë Kievit

Nga: A.SH Më: 29 qershor 2022 Në ora: 18:56
Miliarderi britanik Richard Branson

Miliarderi britanik Richard Branson është fotografuar gjatë një vizite në Ukrainë, përcjell Bota sot.

Themeluesi i Virgin Galactic ka vizituar Aeroportin Antonov afër Kievit, sipas kreut të administratës ushtarake lokale në Facebook.

Zona ishte e pushtuar nga forcat ruse më herët gjatë luftës dhe aeroporti u dëmtua rëndë gjatë luftimeve intensive.

Branson ishte i interesuar për rindërtimin e objektit, tha Taras Dumenko.

Zyrtari shtoi se Branson "po fliste vazhdimisht në mbështetje të Ukrainës, sovranitetit [dhe] integritetit territorial të saj".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat