Putin u kundërpërgjigjet liderëve të G7, që u tallën me foton e tij

Bota

Putin u kundërpërgjigjet liderëve të G7, që u tallën me foton e tij

Nga: A.SH Më: 30 qershor 2022 Në ora: 17:42
Vladimir Putin

Vladimir Putin është kundërpërgjigjur ndaj liderëve perëndimorë që talleshin me imazhin e tij maço këtë javë, duke thënë se do të ishte "e neveritshme" t'i shihje që të zhvisheshin, përcjell Bota sot.

Kjo vjen pasi udhëheqësit në samitin e G7 u tallën me tendencën e presidentit rus për të pozuar për foto topless.

Por Putin sugjeroi se homologët e tij duhet të heqin dorë nga alkooli dhe të bëjnë më shumë sport.

Putini është fotografuar disa herë pa këmishë në mediat shtetërore ruse, duke përfshirë duke hipur në kalë, duke mbajtur një pushkë gjuetie dhe duke shkuar për peshkim.

Fotot janë interpretuar gjerësisht si presidenti rus që kërkon të projektojë një ndjenjë mashkullore që tërheq shumë rusë.

Në samitin e G7 në Gjermani në fillim të kësaj jave, kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson e goditi atë, duke bërë shaka se liderët duhet të heqin rrobat e tyre për të "treguar se ne jemi më të ashpër se Putini".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat