Dhjetë civilë të vrarë në sulmet me raketa, duke përfshirë gjashtë në Mykolaiv

Bota

Dhjetë civilë të vrarë në sulmet me raketa, duke përfshirë gjashtë në Mykolaiv

Nga: A.SH Më: 30 qershor 2022 Në ora: 19:55
Pamje nga Ukraina

Duke iu kthyer konfliktit në terren tani, numri i të vdekurve nga një sulm raketor rus në qytetin jugor të Mykolaiv dje është rritur në gjashtë, thonë shërbimet lokale të urgjencës.

Gjashtë persona të tjerë u plagosën dhe ekipet e shpëtimit po vazhdojnë të kërkojnë trupa në ndërtesën pesëkatëshe të banimit e cila u sulmua dhe u shkatërrua, shtuan ata, përcjell Bota sot.

10 civilë që raportohet se janë vrarë nga bombardimet ruse gjatë ditës së djeshme dhe të sotme.

Dy u vranë në granatimet e rajonit të Donetsk dhe një person tjetër vdiq në një sulm në distriktin Izyum të rajonit të Kharkiv, sipas postimeve nga guvernatorët rajonalë në shërbimin e mesazheve Telegram.

Dhe raketat, mortajat dhe artileria ruse që goditën rajonin verior Sumy lanë një person të vdekur, thotë guvernatori atje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat