Manjati rus me lidhje me ‘Gazprom’ gjendet i pajetë në pishinë me një plumb në kokë!

Bota

Manjati rus me lidhje me ‘Gazprom’ gjendet i pajetë në pishinë me një plumb në kokë!

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 20:24
Manjati rus Yuri Voronov

Manjati rus Yuri Voronov, kreu i një kompania logjistrike që ka kontrata të rëndësishme me “Gazprom” në Arktik është gjetur i vdekur në pishinë. Sipas raportimeve, Voronov u gjet pa shenja jete pasi kishte marrë një plumb në kokë, në vilën e tij në Shën Petersburg.

Në zonën e pishinës u gjet një armë, ndërsa në fund të pishinës u gjetën disa plumba. Voronov është multimilioneri i gjashtë rus me lidhje me “Gazprom” që vdes në mënyrë misterioze që nga fillimi i vitit.

Sipas komisionit hetimor kompetent, vdekja e 61-vjeçarit vjen si pasojë e “marrëveshjeve me partnerët e biznesit”. Gruaja e tij u tha inspektorëve se Voronov besonte se ai ishte viktimë e një mashtrimi që përfshinte kontraktorë mashtrues dhe profesionistë të tjerë.

Megjithatë, shumë kanë spekuluar se numri i lartë i vdekjeve në zonat e pasura të Shën Petersburgut është për shkak të vrasjeve, të cilat megjithatë janë inskenuar për t’u dukur si vetëvrasje.

Shkurtin e kaluar, zyrtari i lartë i financave dhe sigurisë i “Gazprom”, Alexander Tyulakov, 61 vjeç, u gjet i varur në rezidencën e tij. Policia njoftoi se ai ka kryer vetëvrasje. Por mediat lokale raportuan se trupi kishte shenja rrahjeje, gjë që tregon se vetëvrasja ishte e inskenuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat