Zelensky: Artileria perëndimore po kryen punë ashtu siç duhet

Bota

Zelensky: Artileria perëndimore po kryen punë ashtu siç duhet

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 00:44
Volodymyr Zelensky

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka bërë të ditur se artileria perëndimore që shteti i tij ka marrë ka nisur të kryej punën “fuqishëm”.

Këto deklarata, Zelensky i bëri gjatë fjalimit të tij përmes video-mesazhit të kësaj nate, ku tha se saktësia e armëve ishte pikërisht ashtu siç pritej.

“Mbrojtësit tanë bëjnë goditje shumë të dukshme në depo dhe pika të tjera të rëndësishme për logjistikën e pushtuesve. Dhe kjo zvogëlon ndjeshëm potencialin sulmues të ushtrisë ruse. Humbjet e pushtuesve do të rriten vetëm çdo javë, si dhe vështirësia e furnizimit të tyre”, është shprehur Zelensky, shkruan CNN.

Kujtojmë se më herët, Zelensky u ankua se një sulm raketor rus shkatërroi një universitet në qytetin e dytë më të madh në Ukrainë, Kharkiv.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat