Publikohen pamjet pak çaste pasi theret me thikë shkrimtari i njohur

Bota

Publikohen pamjet pak çaste pasi theret me thikë shkrimtari i njohur

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 19:03
Foto ilustrim

Shkrimtari Salman Rushdie është sulmuar me thikë, derisa po qëndronte në skenë në Nju Jork. Gjendja e tij nuk dihet akoma.

Mediumi Nexta ka publikuar pamje nga momenti pasi theret me thikë shkrimtari Rushdie.

Krahas videos thuhet se libri i tij ‘Vargjet Satanike’ është i ndaluar në Iran, pasi shumë myslimanë e konsiderojnë atë si blasfemi.

Ruhollah Khomeini lëshoi ​​një fetva duke kërkuar vdekjen e autorit. Ndërsa, raportohet se mjekët amerikanë po luftojnë për jetën e Rushdie.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat