​Takimi Biden-Macron më 1 dhjetor

Bota

​Takimi Biden-Macron më 1 dhjetor

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 20:35
Biden-Macron

Presidenti i SHBA-së Joe Biden dhe homologu i tij francez Emmanuel Macron do të takohen në Shtëpinë e Bardhë më 1 dhjetor.

Kështu njoftoi zëdhënësja e administratës amerikane Karin Jean-Pierre.

"Ne punojmë ngushtë me Francën në një gamë të gjerë sfidash globale, duke përfshirë luftën në Ukrainë," tha ajo.

Jean-Pierre shtoi se Biden e konsideron Macron një partner të ngushtë dhe të vlefshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat