Moska akuzon Perëndimin për 'përfshirje të drejtpërdrejtë' në luftë

Bota

Moska akuzon Perëndimin për 'përfshirje të drejtpërdrejtë' në luftë

Nga: A.SH Më: 26 janar 2023 Në ora: 13:34
Foto ilustrim

Ne po marrim vetëm disa komente të tjera nga zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, i cili ka akuzuar Perëndimin për përfshirje të drejtpërdrejtë në konflikt për furnizimin me tanke për Ukrainën, përcjell Bota sot.

“Kryeqytetet evropiane dhe Uashingtoni vazhdimisht japin deklarata se dërgimi i llojeve të ndryshme të armëve, përfshirë tanket, në asnjë mënyrë nuk nënkupton përfshirjen e tyre në armiqësi”, tha ai.

"Ne nuk pajtohemi fort me këtë. Në Moskë, kjo perceptohet si përfshirje e drejtpërdrejtë në konflikt dhe ne shohim se kjo po rritet."

Mbetet për t'u parë nëse perceptime të tilla do të kenë ndonjë ndikim në qasjen e Rusisë ndaj luftës në aspektin praktik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat