Pasojat e sulmit më të madh me dron të Rusisë në Kiev

Bota

Pasojat e sulmit më të madh me dron të Rusisë në Kiev

Nga: A.SH Më: 28 maj 2023 Në ora: 10:38
Pamje nga Kievi

Siç kemi raportuar sot në mëngjes, një person është vrarë dhe të paktën tre të tjerë janë plagosur në "sulmin më të madh me dron" të Rusisë në kryeqytetin e Ukrainës gjatë natës.

Moska lëshoi 54 dronë, nga të cilët 52 u rrëzuan nga forcat e Kievit, tha Forcat Ajrore të Ukrainës.

Këtu janë disa nga fotot e fundit që tregojnë pasojat e sulmit...

Image
Pamje nga Kievi
Image
Pamje nga Kievi

Luftimet aje po vazhdojnë akoma. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat