Papa Benedikti i XVI del në publik - Bota Sot
Papa Benedikti i XVI del në publik

Bota

Papa Benedikti i XVI del në publik

Më: 13 shkurt 2013 Në ora: 12:22

Vjen dalja e pare publike e tij pas lajmit për dorëheqje.
Papa Benedikti XVI ka falënderuar publikun për "dashurinë dhe lutjet" e tyre.
Turma prej mijëra njerëzish te pranishëm ne një audience javore ne një salle ne Vatikan , brohoriti kur hyri Papa. Ai tha se ai dha dorëheqjen, pasi ishte i vetëdijshëm për forcën e tij te pakësuar shpirtërore dhe fizike.
85-vjeçari do të vazhdojë me ditarin e tij si zakonisht deri në ditën që ai zyrtarisht del në pension, thonë zyrtarët e Vatikanit.
Ai me vone gjate ditës pritet te mbaje dhe një meshë te fundit në publik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...