Ashton në Bosnjë dhe Kroaci - Bota Sot
Ashton në Bosnjë dhe Kroaci

Bota

Ashton në Bosnjë dhe Kroaci

Më: 18 prill 2013 Në ora: 09:43

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, do të qëndrojë sot në Bosnjë dhe Hercegovinë, ku do të takohet me anëtarët e presidencës trepalëshe të këtij vendi dhe zyrtarë të tjerë.

Ashton do të vizitojë edhe Srebrenicën, përkatësisht memorialin që u kushtohet viktimave të masakrës së vitit 1995.

Kryediplomatja evropiane do të vazhdojë vizitën në Kroaci, ku sonte është paraparë takimi me presidentin, Ivo Josipoviq.

Këtë javë, Ashton ka qëndruar edhe në Tiranë dhe Shkup.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...