SHBA, rikthehet frika në Boston - Bota Sot
SHBA, rikthehet frika në Boston

Bota

SHBA, rikthehet frika në Boston

Më: 18 prill 2013 Në ora: 15:47

Atmosfera në Boston ku dhjetra qytetarë vazhdojnë të shprehin homazhet për viktimat e sulmin ditën e maratonës, është e mbushur me firkë. Një alarm fals për vendosjen e një bombe në pallatin e drejtësisë federale ka shkaktuar panik tek banorët, këta të fundit ende po pyesin veten për arsyet e sulmit të dy ditëve më parë dhe për autorin e tij. Ndërkohë që hetimet vazhdojnë dhe sipas zërave jo të konfirmuar zyrtarisht tashmë janë dy të dyshuarit. Edhe pse policia amerikane nuk ka dalë me një deklaratë zyrtare për pistën që po ndjek.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...