FBI publikon fotot e të dyshuarve për sulmin terrorist në Boston - Bota Sot
FBI publikon fotot e të dyshuarve për sulmin terrorist në Boston

Bota

FBI publikon fotot e të dyshuarve për sulmin terrorist në Boston

Më: 19 prill 2013 Në ora: 00:57

FBI ka publikuar fotografitë dhe video xhirimet e dy të rinjve si të dyshuar kryesor në sulmuesin vdekjeprurës me bomba në maratonën e Bostonit.

FBI fton qytetarët që të ndihmojnë në identifikimin dhe kapjen e tyre.

Këtë të dy janë fotografuar afër cakut në maratonë para shpërthimit në të cilin u vranë tre persona, kurse u lënduan rreth 180 të tjerë.

Njëri nga këta dy persona është se si e lëshon çantën në vendin e shpërthimit, ka thënë agjenti special, Rick Dislauriers, shef i zyrës së FBI në Boston.

Ai ka thënë se këta dy persona janë shumë të rrezikshëm, pasi që janë edhe të armatosur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...