SHBA: Në kompleksin e institutit në Boston u vra një polic - Bota Sot
SHBA: Në kompleksin e institutit në Boston u vra një polic

Bota

SHBA: Në kompleksin e institutit në Boston u vra një polic

Më: 19 prill 2013 Në ora: 08:50

Një oficer policie është vrarë në kompleksin e Institutit të Teknologjisë në Masaçusets, raportojnë mediat në Shtetet e Bashkuara.

Polici ishte qëlluar disa herë derisa ai ishte duke iu përgjigjur një rrëmuje, ka raportuar rrjeti televiziv CNN, duke e cituar Zyrën e prokurorit të qarkut.

Policia e ka bllokuar kompleksin dhe po zhviullon kërkime.

Kompleksi ndodhet afër tre kilometra nga qendra e Bostonit, ku të hënën nga dy eksplodime gjatë maratonës, u vranë tre vetë dhe u plagosën 170 të tjerë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...