​UNHCR: Për dy vjet presim 850 mijë refugjatë - Bota Sot
​UNHCR: Për dy vjet presim 850 mijë refugjatë

Bota

​UNHCR: Për dy vjet presim 850 mijë refugjatë

Më: 9 shtator 2015 Në ora: 10:59

Së paku 850 mijë njerëz do të kalojnë Mesdheun duke kërkuar stregim në Evropë këtë dhe tjetritn vit, vlerëson UNHCR dhe bën thirrje për harmonizim të politikave në Bashkimin Evropian.

Qindra refugjatë kanë humbur jetën në det sepse kanë qenë të detyruar që nga Siria të nisen për rrugë për të ikur nga lufta që nga viti 2001 është duke u zhvilluar atje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...