Kompanitë e teknologjisë së lartë denoncojnë dekretin migrator të Trump - Bota Sot
Kompanitë e teknologjisë së lartë denoncojnë dekretin migrator të Trump

Bota

Kompanitë e teknologjisë së lartë denoncojnë dekretin migrator të Trump

Më: 6 shkurt 2017 Në ora: 13:59
Google, ilustrim

Disa dhjetëra kompani të teknologjisë së lartë, duke përfshirë Facebook, Google, Microsoft dhe Twitter kanë depozituar një kërkesë në Gjykatë kundër dekretit të Donald Trump që kufizon imigracionin nga vende të konsideruara me rrezik nga ana e presidentit amerikan.

Ky dokument, i depozituar dje në mbrëmje në Gjykatën e Apelit, akuzon dekretin e presidentit amerikan se do të shkaktojë për rrjedhojë dëme të konsiderueshme në tregtinë amerikane, në fushën e inovacionit dhe zgjerimit të sektorit të biznesit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...