BE mban sanksionet ndaj Rusisë - Bota Sot
BE mban sanksionet ndaj Rusisë

Bota

BE mban sanksionet ndaj Rusisë

Më: 6 shkurt 2017 Në ora: 20:54
Foto ilustrim

Bashkimi Evropian (BE) do t’i vazhdojë sanksionet ndaj Rusisë, derisa Moska të ndalojë mbështetjen ndaj rebelëve në lindje të Ukrainës, njoftuan sot ministrat e jashtëm evropianë.

Sanksionet ndaj Rusisë janë vendosur në vitin 2014, kur Kremlini pushtoi Krimenë dhe filloi mbështetjen e separatistëve pro rusë, të cilët luftojnë në Lindje të Ukrainës.

Ministrat e jashtëm evropianë janë shprehur të vendosur në vazhdimin e sanksioneve ndaj Rusisë, edhe përkundër lehtësimeve që mund të bëjë Presidenti Donald Trump, për raporte më të mira me Rusinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...