Çështja e Jerusalemit: DASH i shqetësuar për shpërthim të dhunës - Bota Sot
Çështja e Jerusalemit: DASH i shqetësuar për shpërthim të dhunës

Bota

Çështja e Jerusalemit: DASH i shqetësuar për shpërthim të dhunës

Më: 6 dhjetor 2017 Në ora: 22:54
Ilustrim

Departamenti amerikan i Shtetit paralajmëron shqetësimet se ka frikë që zemërimi ndaj vendimit të Donald Trump, që ndihet nga palestinezët dhe mbështetësit e tyre global do të përhapet në dhunë.

Kështu ka deklaruar Shefi i Byrosë së Jerusalemit në Uashington, përmes llogarisë së tij në Twitter, Michael Wilner.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test