Çfarë mbeti pas sulmit në Siri? - Bota Sot
Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

Bota

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

Më: 14 prill 2018 Në ora: 19:07
Siri

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca.

Zyrtarët e Pentagonit thanë se sulmet kishin në shënjestër zemrën e programeve të presidentit sirian Bashar Assad për të zhvilluar dhe prodhuar armë kimike.

Image

Ushtria siriane tha se janë hedhur mbi 100 raketa ndaj bazës ushtarake në Homs dhe qendrës kërkimore në Barzeh, pranë Damaskut.

Image

Ndërkohë që sirianët në mbështetje të qeverisë kanë protestuar sot në qendër të Damaskut, kundër sulmit amerikan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test