Protestojnë kundër ligjit për vaksinim - Bota Sot
Protestojnë kundër ligjit për vaksinim

Bota

Protestojnë kundër ligjit për vaksinim

Më: 16 prill 2018 Në ora: 17:04
Foto

Qindra njerëz, kryesisht çifte të reja, protestuan sot para Parlamentit të Sllovenisë kundër ligjit i cili nga prindërit kërkon që të vaksinojnë më shumë se sa deri tash fëmijët e tyre nga sëmundjet infektuese.

Fëmijët e pa vaksinuar, pa arsyen e mjekut për një gjë të tillë, mund të ndalohen të pranohen në çerdhe publike dhe më vonë edhe në shkollat e mesme dhe fakultete.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test