SHBA kërcënon me sanksione për shkak të Rrjedhës veriore 2 - Bota Sot
SHBA kërcënon me sanksione për shkak të Rrjedhës veriore 2

Bota

E martë, 23 tetor 2018

SHBA kërcënon me sanksione për shkak të Rrjedhës veriore 2

Më: 17 maj 2018 Në ora: 12:53
Ilustrim

Zyrtarët amerikanë paralajmëruan sot se projekti i gazsjellësit ndërmjet Rusisë dhe Gjermanisë mund të përballet me sanksionet amerikane për shkaqe sigurie dhe se SHBA po bën çmos që të ndalet ky projekt.

Zyrtarja e lartë e Departamentit të Shtetit Sandra Oudkirk thotë se SHBA kundërshtojnë gazsjellësin Rrjedha veriore 2, pasi që ai mund të rritë ndikimin negativ të Rusisë në Evropë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test