Pentagoni nuk planifikon ulje të nivelit të stërvitjeve në Korenë e Jugut - Bota Sot
Pentagoni nuk planifikon ulje të nivelit të stërvitjeve në Korenë e Jugut

Bota

E shtunë, 20 tetor 2018

Pentagoni nuk planifikon ulje të nivelit të stërvitjeve në Korenë e Jugut

Më: 17 maj 2018 Në ora: 19:35
Dana White tha se nuk është diskutuar për këtë çështje

Pentagoni njoftoi sot se nuk ka diskutim për zvogëlimin e fushave ushtarake të SHBA-së dhe të Koresë së Jugut, e cila ka provokuar zemërimin e Koresë së Veriut përpara takimit të planifikuar mes presidentit amerikan dhe atij koreano-verior.

E pyetur, nëse një ulje në fushën e ushtrimeve të ardhshme do të konsiderohet për të përmirësuar perspektivën e negociatave, zëdhënësja e Pentagonit, Dana White tha se nuk është diskutuar për këtë çështje, raporton Reuters.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test