Shpërthimet vullkanike krijojnë re në lartësi 9.000 metra - Bota Sot
Shpërthimet vullkanike krijojnë re në lartësi 9.000 metra

Bota

E martë, 23 tetor 2018

Shpërthimet vullkanike krijojnë re në lartësi 9.000 metra

Më: 17 maj 2018 Në ora: 20:25
Shpërthimet vullkanike krijojnë re në lartësi 9.000 metra

Sot në Havaje ka ardhur deri te një shpërthim i ri i vullkanit Kilaue, pas së cilës është krijuar një re e tymit dhe hirit në lartësi prej 9.000 metra.

Banorët e Ishullit të Madh janë paralajmëruar të kërkojnë strehim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test