Trump i ofron mbrojtje liderit koreano-verior - Bota Sot
Trump i ofron mbrojtje liderit koreano-verior

Bota

E martë, 20 nëntor 2018

Trump i ofron mbrojtje liderit koreano-verior

Më: 17 maj 2018 Në ora: 21:54
Donald Trump dhe Kim Jong Un

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha sot se udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, do të mbrohet nëse ai pajtohet me denekluarizimin e vendit të tij.

"Do të ketë mbrojtje, e cila do të jetë shumë e fortë", tha Trump.

Në qershor pritet të zhvillohet samiti historik mes presidentit amerikan dhe atij koreano-verior.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test