Shtrëngimi historik i duarve në mes të Trump dhe Kim - Bota Sot
Shtrëngimi historik i duarve në mes të Trump dhe Kim

Bota

E martë, 23 tetor 2018

Shtrëngimi historik i duarve në mes të Trump dhe Kim

Më: 12 qershor 2018 Në ora: 07:58
Donald Trump dhe Kim Jong-un

Donald Trump dhe Kim Jong-un janë bërë presidentët e parë të SHBA-ve dhe Koresë Veriore që janë takuar, pas një viti që shkëmbyen akuza dhe kërcënime me njëri-tjetrin, përcjell KosovaPress.

Dyshja kanë shtrënguar duart në hotelin luksoz në ishullin Sentosa të Singaporit, para se të fillojnë bisedimet. Trump tha se është bërë shumë përparim, duke shtuar se së shpejti do të marrë pjesë në një ceremoni të këndimit së bashku me Kim.

Para takimit, ata kanë diskutuar për denuklearizimin e gadishullit, mirëpo megjithatë mbetet e paqartë se çfarë dokumente ata do të nënshkruajnë. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test