Shtrenjtohet nafta - Bota Sot
Shtrenjtohet nafta

Bota

E martë, 23 tetor 2018

Shtrenjtohet nafta

Më: 12 qershor 2018 Në ora: 14:20
Ilustrim

Çmimi naftës së lehtë amerikane sot sillet rreth 66 dollarë për një barel, pasi vendet prodhuese nuk u dakorduan rreth kufizimit në prodhim, ndërkohë që investitorët, nga ana tjetër, vlerësojnë rëndësinë e deklaratës të nënshkruar nga udhëheqësit e SHBA dhe Koresë së Veriut.

Në Nju Jork, çmimi i naftës sot ka ndryshuar pak, pas një rënie prej 0.6 për qind dje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test