Iraniani Sadeg Zibakalam fitoi Çmimit për lirinë e fjalës - Bota Sot
Iraniani Sadeg Zibakalam fitoi Çmimit për lirinë e fjalës

Bota

E shtunë, 20 tetor 2018

Iraniani Sadeg Zibakalam fitoi Çmimit për lirinë e fjalës

Më: 12 qershor 2018 Në ora: 22:09
Sadeg Zibakalam

Fituesi i këtij viti të Çmimit për lirinë e fjalës të Deutsche Welle, është profesori dhe politologu iranian, Sadeg Zibakalam.

Zibakalam ka lindur në Teheran në vitin 1948 dhe është profesor i shkencave politike në Universitetin e Teheranit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test