Trump takohet me Merkel dhe Macron - Bota Sot
Trump takohet me Merkel dhe Macron

Bota

E hënë, 19 nëntor 2018

Trump takohet me Merkel dhe Macron

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 12:52
Trump takohet me Merkel dhe Macron

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump do të takohet sot me kancelaren gjermane Angela Merkel në margjina të samitit të NATO-s në Bruksel.

Sipas Sara Sanders, sekretare për shtyp e Shtëpisë së Bardhë, Trump gjatë këtij takimi do të përsërisë kritikat në llogari të Merkel.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test