CIA në probleme: “Heshtin” spiunët në Rusi - Bota Sot
CIA në probleme: “Heshtin” spiunët në Rusi

Bota

CIA në probleme: “Heshtin” spiunët në Rusi

Më: 27 gusht 2018 Në ora: 18:02
Ilustrim

Spiunët kryesorë amerikanë nga Rusia aktualisht janë kryesisht "të heshtur", duke lënë CIA-n dhe agjencitë e tjera të inteligjencës në Uashington "në errësirë" kur bëhet fjalë për synimet e Moskës përpara zgjedhjeve të ardhshme të Kongresit të SHBA-së.

New York Times shkruan se dy vjet më parë, Shërbimi sekret i SHBA-së paralajmëroi planet e Rusisë për të ndikuar në zgjedhjet presidenciale të SHBA-së, kryesisht të bazuara në inteligjencën e bazuar në inteligjencën nga furnizuesit e Kremlinit ose ato afër presidentit rus Vladimir Putin, i cili siguronte çelësin detajet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...