Pas kërcënimeve me vdekje, FBI arreston pesë anëtarë të bandës - Bota Sot
Pas kërcënimeve me vdekje, FBI arreston pesë anëtarë të bandës

Bota

Pas kërcënimeve me vdekje, FBI arreston pesë anëtarë të bandës

Më: 1 shtator 2018 Në ora: 23:58
Vendi i bandes

Pesë persona të një bande të përbërë në shkretëtirën e New Mexicos janë arrestuar nga FBI pasi një gjyqtar mori kërcënime me vdekje për dhënien e lirimit me kusht.

Dy burra dhe tre gra, banorë në një vend ku u gjetën 11 fëmijë të uritur dhe mbetjet e varrosura të një foshnjeje, përballen me akuza konspiracioni.

Akuzat për abuzimin e fëmijëve kundër të pestëve u hodhën poshtë pas një afati prej 10 ditësh për një seancë të humbur nga prokurorët.

Tani ata do të mbeten në paraburgim përpara një seance dëgjimi në gjykatën federale të martën.

"Akuzat përfshijnë posedimin e paligjshëm të armëve nga një emigrant ilegal, i cili mban një dënim maksimal prej 10 vitesh burg përfshirë ndihmën dhe inkurajimin në kryerjen e një vepre penale", tha FBI në një deklaratë të premten.

I akuzuari kishte qenë nën vëzhgimin e FBI-së që prej muajit maj, sipas shefit të qarkut Taos Jerry Hogrefe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat