Uragani "Florens" bie në stuhi të kategorisë së tretë - Bota Sot
Uragani "Florens" bie në stuhi të kategorisë së tretë

Bota

Uragani "Florens" bie në stuhi të kategorisë së tretë

Më: 12 shtator 2018 Në ora: 23:34
Uragani "Florens" bie në stuhi të kategorisë së tretë

Uragani "Florens" është dobësuar dhe tani është klasifikuar si një stuhi e kategorisë së tretë, njoftoi sonte Qendra Kombëtare e Uraganeve të Shteteve të Bashkuara.

Stuhia tani është rreth 750 kilometra larg nga Myrtle Beach në Karolinën e Jugut, me erëra deri në 205 kilometra në orë, raportojnë mediat amerikane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...