Rusia e gatshme t’iu kundërpërgjigjet sulmeve kibernetike britanike - Bota Sot
Rusia e gatshme t’iu kundërpërgjigjet sulmeve kibernetike britanike

Bota

Rusia e gatshme t’iu kundërpërgjigjet sulmeve kibernetike britanike

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 17:42
Foto ilustrim

Rusia është e përgatitur të refuzojë sulmet kibernetike nga Britania, nëse ata përgjigjen me një hakmarrje të mprehtë, tha në një intervistë për TASS zëvendësministri i Jashtëm rus Oleg Syromolotov.

"Nuk di asgjë për mundësinë e sulmeve kibernetike nga Britania e Madhe," tha Syromolotov, duke shtuar, por nëse përpiqen ta bëjnë këtë atëherë do të kundërpërgjigjen ashpër.

Gazeta britanike "Times" citonin burime në qeverinë e Britanisë së Madhe duke thënë se Londra po shqyrton mundësinë e sulmeve kibernetike kundër Moskës si një hakmarrje për përpjekjen për të helmuar spiunin e dyfishtë rus Sergej Skripal dhe vajzën e tij Julia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...