Pompeo: Uashingtoni parashikon heqjen e disa sanksioneve ndaj Ankarasë - Bota Sot
Pompeo: Uashingtoni parashikon heqjen e disa sanksioneve ndaj Ankarasë

Bota

Pompeo: Uashingtoni parashikon heqjen e disa sanksioneve ndaj Ankarasë

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 17:53
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo u shpreh sot se Uashingtoni mund të heqë disa sanksione ndaj Turqisë pas lirimit nga gjykata turke të pastorit amerikan, Andrew Brunson.

”Disa sanksione ishin të lidhura drejtpërdrejtë me pastorin Brunson, dhe logjika të çon që duhen hequr. Kjo mbetet për tu vendosur”, deklaroi ai në prani të gazetarëve gjatë një ndalese të avionit të tij në Bruksel, në kthim nga një vizitë në Ankara ku u takua me presidentin turk Erdogan./atsh

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...