Merkel premton ndihmë për adresimin e papunësinë në Afrikë - Bota Sot
Merkel premton ndihmë për adresimin e papunësinë në Afrikë

Bota

Merkel premton ndihmë për adresimin e papunësinë në Afrikë

Më: 30 tetor 2018 Në ora: 18:42
Angela Merkel

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka premtuar ndihmë të re zhvillimore, për të trajtuar problemin e papunësisë në Afrikë.

"Ne evropianët kemi një interes të madh për vendet afrikane, që kanë një perspektivë të ndritshme ekonomike. Është e rëndësishme jo vetëm të flitet për Afrikën, por të flasim me Afrikën rreth nevojave dhe qëllimeve të zhvillimit", tha Merkel, e cila sot ishte mikpritëse e Samitit Afrikan në Berlin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat