Zbulohen mjetet me të cilat kasapët sauditë e masakruan gazetarin Khashoggi - Bota Sot
Zbulohen mjetet me të cilat kasapët sauditë e masakruan gazetarin Khashoggi

Bota

Zbulohen mjetet me të cilat kasapët sauditë e masakruan gazetarin Khashoggi

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 23:19
Jamal Khashoggi

Mediat turke kanë publikuar imazhe me rreze X nga aeroporti dhe shfaqen fotografi shokuese të pajisjeve të specializuara me të cilat dyshohet se është vrarë gazetari saudit Jamal Khashoggi.

Në fotografitë e siguruara nga Aeroporti i Stambollit “Ataturk” shihen shiringa, gërshërë si dhe armë të tjera të ftohta në bagazhin e skuadrës që dyshohet se vrau e masakroi Khashoggin.

Po ashtu, aty shihet edhe një bisturi, bllokues sinjali e shumë të tjera.

Imazhet thuhet se janë marrë pasi sauditët kaluan kontrollet e sigurisë në terminalin kur ata u larguan nga vendi.

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...