“Messi nuk më frikëson, ai nuk është Cristiano Ronaldo” - Bota Sot
“Messi nuk më frikëson, ai nuk është Cristiano Ronaldo”

Botërori 2018

“Messi nuk më frikëson, ai nuk është Cristiano Ronaldo”

Më: 16 qershor 2018 Në ora: 08:58
Cristiano Ronaldo dhe Aron Gunnarsson

Kundërshtari i parë i Argjentinës në Kupën e Botës do të jetë pikërisht Islanda. Islanda ishte surpriza e Euro 2016, dhe tani kërkon të befasojë përsëri në Kupën e Botës për të vërtetuar se nuk ishte një rastësi.

Gjithsesi, ndeshja e parë do të jetë tepër e fortë për europianët pasi përballë do të kenë Argjentinën e Lionel Messi-t.

Një fakt që mesa duket, nuk e shqetëson aspak kapitenin e ekipit, Aron Gunnarsson.

Ai është shprehur me vetëbesim për forcat e ekipit të tij, duke thumbuar edhe homologun e tij tek Argjentina.

“Ata kanë madhështi individuale, ne kemi një skuadër… Messi? Ai nuk më tremb, ai nuk është Cristiano Ronaldo.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test