E paralajmëruan se do të ankohen në FIFA për flamujt në këpucë, kështu iu përgjigjet Shaqiri serbëve - Bota Sot
E paralajmëruan se do të ankohen në FIFA për flamujt në këpucë, kështu iu përgjigjet Shaqiri serbëve

Botërori 2018

E paralajmëruan se do të ankohen në FIFA për flamujt në këpucë, kështu iu përgjigjet Shaqiri serbëve

Nga: A.ZH Më: 23 qershor 2018 Në ora: 10:51
Këpucët e Xherdan Shaqirit

Mesfushori shqiptar i Zvicrës Xherdan Shaqiri, ka përsëritur qëndrimin e tij për ndeshjen e mbrëmshme, në të cilën Serbia u mposhtë me rezultat 2:1.

Shaqiri, i cili shënoi golin e fitores, ka publikuar një imazh të ri në Insta Story, në të cilin shihen këpucët e tij me flamurin e Zvicrës dhe të Kosovës, shkruan Bota sot.

Reagimi i tij vie pas paralajmërimit të kombëtares së Serbisë, se do të ankohet në FIFA për shfaqjen e flamurit të Kosovës në këpucët sportive të Shaqirit.

“Luaj me krenari”, është mbishkrimi që i ka vënë Xhaka fotografisë së publikuar./BS

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...