Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIF - Bota Sot
Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIF

Botërori 2018

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIF

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 23:00
Kroaci

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”.

Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori.

Perisic dhe Mandzukukic shënuan për kroatët, duke përmbysur dizavantazhin me golin e shpejtë të anglezëve të shënuar nga Tripier.

FIFA ka shpallur lojtarin më të mirë të ndeshjes Ivan Perisic.

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test