Didier Deschamps shkruan historinë

Botërori 2018

Didier Deschamps shkruan historinë

Më: 15 korrik 2018 Në ora: 19:34
Didider Deschamps

Franca është Kampion i Botës pasi në finale mposhti Kroacinë me rezultat 4-2.

Trajneri francez, Didider Deschamps tashmë ka hyrë në histori të futbollit.

49 vjeçari tashmë bëhet trajneri që e ka fituar Kupën e Botës si trajner dhe si futbollist.

Ai në vitin 1998 ishte kapiten i Francës në Botërorin që u zhvillua në shtëpinë e tyre.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat