Futbollisti i Barcës ndihet krenar me atë të Realit

Botërori 2018

Futbollisti i Barcës ndihet krenar me atë të Realit

Më: 16 korrik 2018 Në ora: 00:31
Ivan Rakitic dhe Luca Modric

Luca Modric është shpallur futbollisti më i mirë i Kampionatit Botëror që u mbajt në Rusi.

Mesfushori kroat udhëhoqi Kombëtaren deri në finale ku u mposht nga Franca me rezultat 4-2.

Për çmimin “Golden Boat” të Modricit ndjehet krenar edhe shoku I tij i Kombëtares dhe rivali I La Ligas, Ivan Rakitic.

“Nuk e di sa jam krenar për ty! Të gjithë meritojnë, le të festojmë me familjen tonë dhe të gjithë kroatët!”, ka shkruar Rakitic.

Mesfusha e Kroacisë me dy yjet e La Ligas ishte më e forta e këtij Kampionati.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat