Ja nga sa para do të fitojnë Federata Franceze dhe ajo Kroate - Bota Sot
Ja nga sa para do të fitojnë Federata Franceze dhe ajo Kroate

Botërori 2018

Ja nga sa para do të fitojnë Federata Franceze dhe ajo Kroate

Më: 16 korrik 2018 Në ora: 00:37
Foto nga ndeshja

Franca u shpall Kampion i Botës pasi mposhti Kroacinë në finale.

Kombëtarja franceze tashmë është kampion i dyfishtë, pas suksesit në vitin 1998 dhe 2018.

Me këtë rast Federata Franceze e Futbollit do të fitoj plot 30 milionë euro ndërsa Federata Kroate do të fitoj 22 milionë euro që ndahen nga FIFA.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...