Ganimetja nga Varazhdini: Kosova është dashuria e parë, Kroacia atdheu i dytë - Bota Sot
Ganimetja nga Varazhdini: Kosova është dashuria e parë, Kroacia atdheu i dytë

Botërori 2018

Ganimetja nga Varazhdini: Kosova është dashuria e parë, Kroacia atdheu i dytë

Nga: Kemajl Goca Më: 17 korrik 2018 Në ora: 13:45
Ganimetja me bashkëshortin

Ganimete Lekaj, me prejardhje nga Kosova, me bashkëshortin e saj ka kremtuar suksesin e madh të kombëtares së Kroacisë në futboll. Kroatët janë nënkampionë të botës, të cilët në finale u mundën me rezultat 4:2 nga Franca.  

Image

Ganimetja me Kriastianin

“Si jam unë nga Kosova, që jetoj në Varazhdin, Kroacinë e përjetojmë si atdheun e dytë, ngase me të vërtet është ashtu....Kosova është dashuria e parë dhe vdes me të, ama ekziston edhe dashuria e dytë që  domethënë se nuk ja humb shkëlqimin dashurisë së parë...

Image

Përkundrazi, Kroacia është atdheu i dytë dhe e përjetojmë me gjithë qenie.

Gjithë kampionatin e kemi përjetuar me shumë emocione dhe zemra ka rrahur për Kroacinë, a në atë zemër gjithmonë ka qenë Kosova dhe shqiponja jonë me dy krena”, thotë Ganimetja për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...