Tragjike/ Vret veten në moshën 23-vjeçare sportistja e njohur - Bota Sot
Tragjike/ Vret veten në moshën 23-vjeçare sportistja e njohur

Çiklizëm

Tragjike/ Vret veten në moshën 23-vjeçare sportistja e njohur

Më: 11 mars 2019 Në ora: 08:51
Kelly Catlin

Ndërron jetë në moshën 23 vjeçare çiklistja olimpike e SHBA-së, Kelly Catlin.

Lajmi është konfirmuar nga Federata e çiklizmit të SHBA-s të cilët shprehën ngushëllime familjen për këtë humbje të madhe.

“Kelly ishte më shumë se një atlet për ne…. Gjithë komuniteti i çiklizmit po mban zi për këtë humbje të madhe.”- u shpreh Presidenti i Klubit të SHBA.

Image

Ndërsa në një postim në rrjetin social “Facebook”, Colin, vëllai i Catlin, ka shtangur të gjithë duke thënë se motra e tij vrau veten.

 “Ajo është personi që kam ndarë pothuajse të gjithë jetën time me të, dhe do të më mungojë tmerrësisht”, shkroi ai.

Image

Catlin, ishte një anëtare e ekipit kombëtar të çiklizmit të SHBA, e cila fitoi medaljen e argjendtë në Lojërat Olimpike të 2016 në Rio de Janeiro, Brazil.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...