Tragjedi, humb jetën sportistin

Çiklizëm

Tragjedi, humb jetën sportistin

Më: 6 gusht 2019 Në ora: 10:51
Tragjedi, humb jetën sportistin

Sporti i çiklizmit është në zi.

Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur në xhiron e Polonisë. 22-vjeçari belg Bjorg Lambrecht i cili konsiderohej si nga të rinjtë premtues të çiklizmit belg ka humbur jetën pas një aksdenti të rëndë që pësoi në etapën e tretë të xhiros së Polonisë. Lambrecht.

AI nuk u mbijetoi dot plagëve të marra pasi ishin shumë të rënda dhe ky ishte shkaku i vdekjes.

Lajmin dramatik e bëri publik skuadra e Bjorg Lotto-Soudal në Twitter.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat