Nga Zvicra me biçikleta në Kosovë

Çiklizëm

Nga Zvicra me biçikleta në Kosovë

Më: 6 shtator 2020 Në ora: 17:59
Nga Zvicra me biçikleta në Kosovë

Dy qytetarë të Kosovës që jetojnë në Zvicër, kanë marrë në dorë një situatë aspak të lehtë.

Me pasionin që kanë për çiklizmin, Shin Gjergji nga Vitia dhe Gjergj Zefi nga Ferizaj janë nisur nga Wili i Zvicrës për në Kosovë me biçikletat e tyre.

Raportohet se për pak orë pritet të arrijnë në cak, në Letnicë të Vitisë.

Nga 26 gushti e deri me 6 shtator, dy kosovarët kanë kaluar nga Zvicëra në Gjermani, Austri, Slloveni, Kroaci, Serbi dhe destinacioni i fundit për ta ka qenë, Kosova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat